Online marketing

weblike sa špecializuje na komplexný internetový marketing. V rámci online marketingu pokrývame najmä oblasti: optimalizácia pre vyhľadávače, príprava a správa PPC kampaní, online reklamné kampane, online PR a komunikácia, správa sociálnych sietí, ...

Optimalizácia pre vyhľadávače - SEO

Dostať sa na popredné miesta vo vyhľadávaní, hlavne, ak neponúkate unikátny produkt alebo službu, môže byť naozaj ťažký oriešok. Rozlúsknuť ho môžete využitím SEO, vďaka čomu zlepšíte pozíciu Vašich stránok vo výsledkoch vyhľadávania. Nejde iba o kľúčové slová či štylistiku textov, jedná sa o komplexný súbor faktorov, ktoré by mali byť vykonané a to v správnom slede, aby Vám optimalizácia prinášala to správne ovocie.

SEO audit

SEO audit je prvým krokom k dosiahnutiu definovaných cieľov. Rozanalyzujeme Vašu stránku a zistíme úroveň kvality jej optimalizácie pre vyhľadávače. V prípade potreby navrhneme zmeny a potrebné vylepšenia na dosiahnutie zaujímavejších výsledkov.

SEO analýza

SEO analýza predstavuje komplexný prehľad o Vašej webovej stránke. Zhodnotíme jej aktuálny stav, skontrolujeme jej obsah, v spolupráci s Vami navrhneme kľúčové slová. Vyskúšame prístupnosť a použiteľnosť webovej stránky a jej technické prevedenie. Následne pripravíme dokument, ktorý detailne popíše aktuálny stav, navrhované riešenia a zmeny, ako aj odhadované výsledky po ich uskutočnení.

On-site / Off-site SEO

V prvom rade sa pozrieme na On-site SEO. Skontrolujeme, ako sú použité kľúčové slová vo Vašich textoch ale aj v ostatných dôležitých, no pre bežného človeka neviditeľných miestach stránky. Zanalyzujeme formátovanie a sémantiku obsahu, správnu validitu Vášho HTML kódu a navrhneme riešenia, ktoré Vám umožnia zobrazovať sa na vyšších pozíciách vo vyhľadávaní.

Hneď potom sa vrhneme na Off-site SEO. Bez kvalitných spätných odkazov (Linkbuilding) taktiež nie je možné získať najlepšie pozície vo vyhľadávačoch. Vybudujeme pre Vás sieť kvalitných spätných odkazov a pomôžeme Vám s tvorbou obsahu, na ktorý budú používatelia radi odkazovať.

Optimalizácia obsahu

Obsah Vašich webových stránok je základom k úspechu. Sám o sebe však nestačí. Skontrolujeme ho a navrhneme zmeny, ktoré zabezpečia, že sa Váš obsah bude páčiť Vašim návštevníkom, ale zároveň aj vyhľadávačom.

Reklama na internete

Reklama je predpokladom k rastu a rozvoju každej podnikateľskej činnosti. V dnešnej dobe, kedy technické možnosti rýchlo napredujú, ponúka internetová reklama veľmi zaujímavé možnosti, čo sa týka efektivity, rýchlej interakcie, a v neposlednom rade aj pomerne presné štatistické údaje. Len ťažko zistíte, koľko ľudí videlo Váš billboard. Ale koľko ľudí si pozrelo a koľko z nich kliklo na Váš banner či odkaz, dokonca aj kedy a čo následne na Vašej stránke robili, zistíte takmer úplne presne.

Reklama vo vyhľadávačoch - PPC kampane

PPC (Pay Per Click) predstavuje formu reklamy, kde platíte za kliknutie. Teda až za toho potenciálneho zákazníka, ktorého Váš odkaz zaujal a rozhodol sa navštíviť Vašu webovú stránku, či už za účelom získania viac informácií, registrácie, nákupu v e-shope atď.

PPC reklama je považovaná za najefektívnejšiu formu reklamy na internete vôbec. Svojim pomerom výkon/cena, pomerne presným cielením a dosahovanou efektivitou sa radí jednoznačne na prvé priečky. Pripravíme pre Vás stratégiu, navrhneme kľúčové slová a cielenie podľa Vašej cieľovej skupiny. Priebežne potom budeme merať, vyhodnocovať a upravovať kampane tak, aby dosiahli maximálny možný potenciál.

Reklama na Facebooku

Či sa to niekomu páči alebo nie, Facebook je momentálne najrozšírenejšou sociálnou sieťou vôbec, a preto by bolo nevyužiť jeho potenciál, veľkou škodou. Vety typu: "Ja nie som na Facebooku, nechcem tam mať reklamu" - neobstoja. Pretože Vaša cieľová skupina je aj tu. Vytvoríme pre Vás pôsobivú FanPage a navrhneme účinnú kampaň, ktorá okrem rozšírenia komunity Vašich priaznivcov a budovania dobrého mena spoločnosti zabezpečí aj obchodné ciele a poskytne hodnotnú spätnú väzbu od Vašich klientov.

Textová reklama

Textová reklama je najstaršou formou reklamy na internete vôbec. Aj napriek tomu, alebo práve preto, je stále veľmi efektívnym spôsobom na propagáciu. Napíšeme vo Vašom mene pútavé texty, ktoré vďaka vhodnej štylizácii a použitiu kľúčových slov budú priťahovať pozornosť návštevníkov, ale aj vyhľadávacích robotov. Texty potom umiestňujeme podľa cieľovej skupiny na spravodajské, obsahovo príbuzné a iné vhodné servery, aby Vám zabezpečili vysokú efektivitu.

Kontextová a intextová reklama

Kontextová reklama je cielená forma umiestňovania reklamných odkazov popri obsahovo príbuzných článkoch a stránkach na internete. Ak je Vaša činnosť zameraná napríklad na výrobu a predaj plastových okien, zbytočne sa Váš odkaz nebude zobrazovať pri článkoch, ktoré sa venujú napríklad politike a podobne. Navrhneme kampaň tak, aby návštevníci neprišli náhodou, ale z dôvodu, že sa zaujímajú o Vašu činnosť, produkty či služby.

Intextová reklama sa zobrazuje priamo v článkoch a obsahu. Prostredníctvom reklamných bublín jednak podporíte svoju značku a povedomie a jednak na svoje webové stránky pritiahnete relevantných návštevníkov. Kľúčové slová starostlivo vyberáme tak, aby Vám priniesli požadované výsledky.

Bannerová reklama a Rich media

Tento formát je ideálny najmä na podporu znalosti značky a produktov. Vyberieme a nakúpime za Vás mediálny priestor, vytvoríme pútavé bannery a vďaka tomu podporíme Vaše podnikanie, či konkrétne produkty a služby.

Existujú však prípady, keď iba klasické bannery nestačia. V tom prípade môžeme uvažovať o tzv. Rich media formátoch, ktoré zvýšia efektivitu Vašej bannerovej reklamy. Inovatívne, nápadité, často prekvapujúce Rich media bannery dosahujú veľmi zaujímavé výsledky. Dokážu byť interaktívne, môžu ľudí zabaviť a práve preto sú medzi používateľmi obľúbenou alternatívou klasických bannerov.

Online PR a komunikácia

Online PR a podpora komunikácie sa stali v poslednom čase pevnou a neoddeliteľnou súčasťou moderného online marketingu. Sú akousi prídavnou formou klasického PR, ktorý predstavuje uverejňovanie článkov, mediálnych správ, účasť na akciách, sponzoring atď.

Publikovanie obsahu

Vzťah so zákazníkom je veľmi dôležitý. Pomôžeme Vám ho budovať a udržiavať pomocou publikovania rôznych článkov, príspevkov do blogov, fotografií, diskusií, ... Zaujímavým a informačne bohatým obsahom si zabezpečíte lojalitu online zákazníkov a oslovíte nových potenciálnych klientov, ktorí dychtia po informáciách z Vašej oblasti.

E-mail marketing

E-mail marketing je silná zbraň v rukách tých, ktorí ho vedia používať. No tých je naozaj málo. Určite sami poznáte, koľko nevyžiadanej pošty a nezaujímavých e-mailov denne mažete zo svojej schránky. Vytvoríme pre Vás pútavé e-maily, ktoré Vašich čitateľov informujú, pobavia, potešia, no hlavne zaujmú a "prinútia" k akcii, napríklad k opakovanému nákupu, poskytnutiu spätnej väzby a podobne. Kvalitne riešený e-mail marketing je jedným z najúčinnejších marketingových nástrojov.

Copywriting

Dobre napísaný článok plný kvalitného obsahu s informačnou hodnotou dokáže u čitateľa vzbudiť záujem o Vaše služby a produkty. Píšeme texty, ktoré uspokoja čitateľov a zároveň zabezpečia, že sa budú na Vaše webové stránky radi vracať kvôli novým a novým informáciám.

Marketing na sociálnych sieťach

Pripravíme efektívnu stratégiu komunikácie Vašej spoločnosti na sociálnych sieťach. Budeme pridávať príspevky, diskutovať s fanúšikmi, budovať vzťah s Vašimi zákazníkmi. Vytvoríme komunikačný kanál medzi Vašimi zákazníkmi a Vami.

Vieme zistiť, kto sú Vaši zákazníci, aké majú potreby a očakávania, a podľa toho s nimi následne komunikujeme. Spravujeme profily na sociálnych sieťach a budujeme lojalitu a dôveru zákazníkov k Vašej značke.